joomla slideshow with captions

zlota szkola calosc 2020

HETMAN ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020!

Zlote liceum 2020

I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego zajęło:
54 miejsce w rankingu Liceów Ogólnokształcących
66 miejsce
w rankingu maturalnym
40 miejsce w rankingu szkół olimpijskich
czytaj więcej...


BARDZO WAŻNE!!! Istotne zmiany w Regulaminie Rekrutacji!wykrzyknik2wykrzyknik2

Wyniki egzaminów nie będą brane po uwagę!

Drodzy Ósmoklasiści,

Rekrutacja 2020doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jak trudnym położeniu znaleźliście się w sytuacji spowodowanej pandemią. W momencie, gdy byliście na ostatniej prostej” przed egzaminami, tym najbardziej gorącym dla Ucznia, ale także Nauczyciela czasie, gdzie staraliście się jak najlepiej przygotować do ważnego sprawdzianu Waszej wiedzy, nagle otrzymaliście informację, że nie będzie to możliwe w szkole. Musieliście błyskawicznie przerzucić się” na inną formę nauki, co na pewno nie było łatwe, a dla niektórych wręcz niemożliwe, chociażby ze względów technicznych. Jednocześnie przez długi okres czasu nie odwoływano pierwotnego terminu egzaminu, stąd musieliście być przygotowani na wyznaczony w harmonogramie okres kwietniowy. Tymczasem, póki co, prawdopodobny termin przesunięto na 16 - 19 czerwca. W żaden sposób nie jest to dla Was sytuacja komfortowa. Tym bardziej, że wyniki tych egzaminów poznacie dopiero pod koniec lipca. To dodatkowy stres i niepewność związana z rekrutacją do wymarzonej szkoły. Czytaj dalej...


 

reczna wojDeterminacja i upór w dążeniu do realizacji założonych celów doprowadziły drużynę piłkarzy ręcznych Hetmana do Półfinału Województwa rozgrywek Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00, a gospodarzem turnieju był Zespół Szkół Technicznych w Mielcu. Do rywalizacji o finał wojewódzki przystąpiło cztery zespoły z regionu Mielca, Stalowej Woli, Weryni oraz Tarnobrzega. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem dwóch wyników z zawodów na szczeblu rejonowym. Jak się okazało zawody stały na bardzo wysokim poziome, zarówno w spekcie umiejętności technicznych jak i taktycznych. Najlepiej predysponowani tego dnia byli zawodnicy z Mielca i to ta drużyna zdobyła awans do finału województwa podkarpackiego. Drużyna Hetmana w składzie Maciej Kurzyński, Tomasz Winiarski, Bartłomiej Stylski, Krzysztof Maj, Maciej Walewski, Jan Smykla, Bartosz Gutowski oraz Igor Rokosz - z klasą przyjęła wyższość rywali i z bagażem pełnym doświadczeń zakończyła rozgrywki na tym jakże wysokim etapie rozgrywek. CHŁOPAKI JESTEŚMY WSZYSCY Z WAS DUMNI I DZIĘKUJEMY ZA GODNE REPREZENTOWANIE SZKOŁY!!!

siatkowka hemanW środę 11 grudnia na sali Zespół Szkół im. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego został zorganizowany turniej męskiej piłki siatkowej szkół ponadpodstawowych w ramach Licealiady Powiatu Grodzkiego Tarnobrzeg. W zmaganiach wzięło udział 7 szkół i dlatego mecze rozgrywane były w dwóch grupach – podobnie jak tydzień wcześniej w zawodach dziewcząt. Nasza damska drużyna siatkarek „przetarła szlak”, gdyż chłopcy rywalizowali o wyjście z grupy na I lub II miejscu, aby móc grać w finale lub o trzecie miejsce. Nasza męska drużyna w składzie: Kacper Piechota (kapitan), Sebastian Spyrzewski (wystawiający), Antek Roman, Maciej Kurzyński, Piotr Paradowski (najlepszy libero w szkole i w naszej grupie), Olaf Tarnowski, Michał Juryś (wystawiający), Maciek Sus – żelazny blokujący, Kacper Hebda. Pierwszy mecz przegraliśmy z Górnikiem, ale w drugim meczu grupowym, chłopcy pokazali na co ich stać i wygrali z Rolnikiem 2:1. Z grupy wyszliśmy na II miejscu i rozegrali mecz z gospodarzami zawodów i w tie-breaku przegraliśmy 15:11. Nauczyciele z innych szkół chwalili grę naszych siatkarzy za pracę na boisku, współpracę w zespole oraz chęć walki. Gratulujemy !

Siatkarki12.2019W czwartek, w wigilię mikołajek, dziewczęca drużyna siatkarek wzięła udział w rozgrywkach międzyszkolnych Powiatu Grodzkiego Tarnobrzega. Nasza szkoła była organizatorem tych zawodów, dlatego też hetmańskie dziewczęta czuły większą presję w walce o miejsce w tym turnieju. Do rozgrywek zgłosiło się 7 szkół z Tarnobrzega, z tego więc względu rozgrywki przeprowadziliśmy na dwóch halach sportowych (dziękujemy bardzo Dyrekcji MOSiR za udostępnienie hal). Drużyny szkolne były podzielone na 2 grupy i z każdej grupy do meczu o III miejsce wychodziła jedna drużyna, takie same zasady obowiązywały w meczu finałowym.

img 20191121 110848Szachy drużynowe powoli staja się naszą specjalnością. Tak jak w zeszłym roku drużyna w składzie: Julia Konefał (klasa 1a), Filip Rejman (klasa 3e), Jan Ziętek (klasa 3d), Sebastian Spyrzewski (klasa 3d) i rezerwowa Julita Bartyzel (klasa 1c), po zaciętych bojach w zawodach rejonowych Licealiady w Rudniku nad Sanem wywalczyła awans do finału wojewódzkiego.

Oprócz naszej drużyny w zawodach udział wzięły ekipy z pięciu szkół (Zespół Szkół im. ks St. Staszica, RCEZ Nisko, LO Nisko, LO im. KEN Stalowa Wola, SLO Stalowa Wola). Poziom zawodów oceniono na wysoki, ponieważ brali i nich udział zawodnicy i zawodniczki z pierwszą i drugą kategorią szachową.

Gratulując naszej ekipie zarazem trzymajmy kciuki za sukces w finale.(tc)

PIŁKA RĘCZNAOgromną radość społeczności Hetmana sprawili w miniony czwartek zawodnicy reprezentacji szkoły w piłce ręcznej chłopców, wygrywając zawody o mistrzostwo Tarnobrzega. Warto nadmienić w tym punkcie, iż Hetman był jednym z faworytów w/w zawodów i nie zawiódł. Zawody odbyły się w ZSP nr 1 w Tarnobrzegu. Do rywalizacji przystąpiło 6 reprezentacji szkół, które rozegrały swoje mecze w dwóch grupach. Drużyna Hetman na tym etapie zwyciężyła wszystkie spotkania co pozwoliło na wystąpienie w meczu o I miejsce w turnieju.

srebro szczypiornistekW środę 7 listopada 2019 roku, w hali sportowej ZSP nr 1 jak co roku odbyły się Mistrzostwa Tarnobrzega szkół średnich w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju wzięło udział 5 zespołów, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. Szczypiornistki z Hetmana imponowały w zawodach niespotykaną skutecznością w obronie. Dowodem na ten element taktyczny był mecz z jednymi z faworytek turnieju - szczypiornistkami LO z Tarnobrzega, wygrany przez „Hetmanianki” 1:0.

tenisstolowyWe worek 5 listopada 2019 r. zespoły damski i męski z naszej szkoły wzięły udział w turnieju tenis stołowego rozgrywanego dla uczniów szkół ponadpodstawowych miasta Tarnobrzega. Organizatorem zmagań była szkoła potocznie  zwana Górnik.  Zgłosiło się 6 szkół i dlatego organizatorzy przeprowadzili rozgrywki w dwóch grupach dla każdej z płci. Nasz zespół kobiecy w składzie Zuzanna Panejko (1e), Julia Sałata(1e)  oraz rezerwowa Oliwia Kotarba (1e) trafił do grupy z Budowlanką i ZS1. Męska drużyna w składzie Eryk Lewicki (3c) i Michał Watras (3e) rozgrywała mecze indywidualne i deblowe z drużynami Rolnika i Górnika. Drużyna dziewcząt wyszła z grupy na I miejscu i po meczu z Rolnikiem ostatecznie uplasowała się na III miejscu. Nadmienić należy, że jest to debiut naszej damskiej drużyny w tej dyscyplinie. BRAWO DZIEWCZĘTA.
Drużyna męska wyszła z grupy na II miejscu i po zaciętych meczach z Jachowiczem (I m w grupie) oraz z drużyną Budowlanki (II m w grupie) ostatecznie wywalczyła IV miejsce. DZIĘKUJEMY PANOWIE, że mimo ogromu nauki w klasie maturalnej, zechcieliście reprezentować szkołę na zawodach.

szachy 4W ostatnią środę, 23 października, hetmańska drużyna szachowa - w składzie: Julia Konefał, Julita Bartyzel, Zuzanna Michałowska, Filip Rejman oraz Jan Ziętek, pod dowództwem p.Tomasza Ciacha - wywalczyła sobie awans z pierwszego miejsca do zawodów powiatowych.

Tarnobrzeskie eliminacje otworzyliśmy z przytupem, odnosząc błyskawiczne zwycięstwo nad Budowlanką (4:0), by, stawiwszy opór Górnikowi (2:2), ostatecznie zapewnić sobie awans, wygrywając z drużyną Jachowicza (2.5:1.5). Tym samym nasza drużyna (mając na koncie dwie wygrane oraz remis) zapewniła sobie miejsce w zawodach powiatowych, gdzie mamy nadzieję, zapewni sobie kolejny awans w równie dobrym stylu.

IV Tarnobrzeski Bieg SolidarnościW jesienne czwartkowe popołudnie, 10.10.2019, grupa naszych uczniów wzięła udział w IV Tarnobrzeskim Biegu Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię. Bieg odbył się na dystansie 5,5 km. Wśród 170 uczestników, tarnobrzeskimi ulicami przebiegło 29 uczniów z „Hetmana”, którym dzielnie kibicowali, pokazywali drogę i przybijali piątki nasi wolontariusze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a troje najszybszych uczniów „Hetmana” stanęło na podium. Byli to: Alicja Boczula z czasem 25:16, którym wywalczyła sobie pierwsze miejsce wśród dziewcząt w swojej kategorii wiekowej oraz Antoni Roman (czas 22:54) i Piotr Paradowski (czas 23:56), którzy stanęli odpowiednio na pierwszym i drugim miejscu podium w kategorii chłopców. Nauczycieli reprezentowały panie: Renata Dąbrowska (Nordic Walking) i Katarzyna Łazowska (bieg), a na mecie witała wszystkich pani Dorota Skórska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. (KŁ)

memorialW dniu 5 października 2019 roku, Królewskie Miasto Sandomierz już po raz IV było gospodarzem Memoriału Pływackiego im. Grzegorza Kuczyńskiego. W zawodach wzięło udział około 250 zawodników z 18 klubów zrzeszonych w okręgach: podkarpackim, świętokrzyskim, warszawsko-mazurskim i lubelskim. Uczestnicy rywalizowali w 6 konkurencjach - 50m stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym, motylkowym, 100m stylem zmiennym oraz w kategorii Masters 50m stylem dowolnym.

Lilly May10.2019Wśród uczniów tegorocznych klas pierwszych jest absolwentka SP3 im. Alfreda Freyera, skromna, ale jakże utalentowana osoba – Lilly May Niezabitowska. Siedząc w szkolnej ławce, wygląda jak każdy uczeń, któremu zależy na własnym rozwoju, stąd pewnie wybór Hetmana. Jej uśmiechnięta twarz zaraża dobrym humorem innych. Gdyby popytać ją o różne morskie przygody, okazałoby się, że mamy do czynienia z niezwykłym wilkiem morskim. Największą bowiem pasją Lilly jest żeglarstwo, którym fascynuje się od najmłodszych lat. Na tarnobrzeskim jeziorze szlifowała żeglarskie umiejętności w Jacht Klubie Kotwica. W tej dyscyplinie sportu Lilly May może poszczycić się wieloma sukcesami. Najświeższy to zdobycie pierwszego miejsca w Finale Pucharu Polski Klasy Laser, rozegranym w Giżycku w dniach 26-28 września 2019 roku.

kosz woj brOgromnym sukcesem zakończył się wyjazd koszykarzy Hetmana do Krosna, gdzie nasza drużyna reprezentowała powiat tarnobrzeski w Finale Wojewódzkim Licealiady w Koszykówce Chłopców. Po zaciętej rywalizacji z drużynami z Łańcuta, Przemyśla oraz Krosna reprezentacja Hetmana pod opieką trenera Łukasza Zasuwy zdobyła 3 miejsce i tym samym znalazła się w zaszczytnym gronie medalistów - trzech najlepszych szkolnych drużyn w województwie podkarpackim.

JulitaMiło nam poinformować, że uczennica klasy 3A gimnazjum, Julita Bartyzel, wraz z tarnobrzeskim zespołem – Szkołą Tańca Towarzyskiego „Samba”, wywalczyła pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Europy w salsie. Zawody odbyły się w Białobrzegach, w ośrodku MOSiR. Zespół wystąpił w kategorii Caribbean Show Formation Aduluts rywalizując z 4 drużynami z różnych krajów Europy. Julicie serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne mistrzowskie trofea.

siatkachlgimW piątek 8 marca gimnazjalna drużyna siatkarska chłopców osiągnęła historyczny sukces zajmując trzecie miejsce na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Grodzkiego w Tarnobrzegu.

Los skrzyżował nas w grupie z gospodarzami turnieju – Szkołą Podstawową nr 3 oraz ze Szkołą Katolicką. W pierwszym spotkaniu, po zaciętej walce, ulegliśmy „trójce”, jednak już w następnym meczu z „katolikiem” pewnie zwyciężyliśmy tym samym gwarantując sobie wyjście z grupy i awans do meczu o 3. Miejsce, gdzie zmierzyliśmy się ze Szkołą Podstawową nr 4 (GOSSM). Dzięki maksymalnemu skupieniu i koncentracji na parkiecie pokonaliśmy faworyzowanych rywali 2:0.

06Gorący doping kibiców – uczniów, nauczycieli oraz dyrekcji w osobach Pani Marzeny Jarzyny oraz Pana Pawła Dobrowolskiego, poniósł drużynę koszykarzy Hetmana do Finału Województwa rozgrywek Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Do rywalizacji o finał wojewódzki przystąpiło cztery zespoły z regionu Mielca, Stalowej Woli, Dębicy oraz Tarnobrzega.

siatkadzDnia 7 marca, 2019 roku, w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt z klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum.

W czwartkowych zmaganiach po raz pierwszy uczestniczyły dziewczęta z naszej szkoły. Wszystkie zespoły były trudne do pokonania, ponieważ grały bardzo dobrze, a większość z nich miała doświadczenie w tego typu imprezach.

2019 02 28 10.12.56 1024Miło nam poinformować, iż reprezentacja koszykówki chłopców naszej szkoły wyszła bez porażki z kolejnego etapu rozgrywek zawodów Szkolnego Związku Sportowego.

Po wygranej w powiecie tarnobrzeskim przyszedł czas na zawody rejonowe, w których podjęliśmy walkę z bardzo dobrze dysponowanymi drużynami z Niska i Stalowej Woli. Ku uciesze trenera cała reprezentacja podeszła do rozgrywek z respektem i szacunkiem do rywali. Obydwa rozgrywane mecze trzymały w napięciu do ostatniej sekundy, a przeciwnicy nie oddawali pola gry nawet na chwilę.

bartek dobrońW piątek 25 stycznia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, odbyły się Mistrzostwa Tarnobrzeskich Szkół Ponadgimnazjalnych na Ergometrze Wioślarskim.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna, będąca pod opieką p. Jerzego Pawelaka oraz p. Doroty Skórskiej, a w jej skład wchodzili: Bartłomiej Dobroń, Piotr Paradowski, Antoni Roman, Mikołaj Mikus i Eryk Lewicki.

 

 

licealiadaJest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich, że koszykarze I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego, 23 stycznia 2019 r., zajęli I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW.

 

10 Vintage InspiredHair IdeasRozpoczęło się głosowanie w 25 Plebiscycie Sportowym organizowanym przez redakcję Echa Dnia. Jest to najbardziej prestiżowy ranking sportowców na północnym Podkarpaciu. Cieszy nas fakt, iż w kategorii Talent Roku, zgłoszonych zostało dwóch uczniów Hetmana: Igor Rokosz i Jakub Saramak, obaj z klasy 1b.

siatkowka ch 1024W ubiegłym tygodniu zmagania w rozgrywkach piłki siatkowej szkół pondgimnazjalnych rozpoczęły dziewczęta, a w piątek (14.12.2018 r.) zakończyli chłopcy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kacper Piechota (kapitan), Wiktor Pluta, Błażej Kwaśnik, Maciej Kurzyński, Olaf Tarnowski, Michał Juryś, Kacper Hebda, Jan Radoń, Michał Watras i Krzysztof Stajniak. System rozgrywek odbywał się w dwóch grupach. Hetmaniacy grali pierwszy mecz z ubiegłorocznym zwycięzcą - drużyną "Budowlanki". Mimo zapału i chęci walki mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla "Budowlanki". Drugi mecz w grupie rozegrany został z drużyną "Rolnika". Po zaciętej walce wynik został rozstrzygnięty dopiero w tie-breaku na korzyść "Rolnika". Chłopcy przyjęli ostateczny rezultat zawodów, jako znak do dalszej motywacji i stwierdzili, iż nie poprzestaną, tylko już od dzisiaj dalej będą ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności. Życzymy im wytrwałości w treningach.

04W dniu 11 grudnia 2018 r. na pływalni miejskiej w Kolbuszowej rozegrano finał wojewódzkiej licealiady w pływaniu. Udany i zarazem historyczny występ zanotowały pływaczki z Hetmana. W konkurencji sztafet na 12 zakwalifikowanych ekip wywalczyły czwarte miejsce i z czasem 03:26:91 są w najlepszej szóstce Podkarpacia. Oto one: Magdalena Bogacz, Natalia Kukuła, Magdalena Krzyżek, Marianna Zych, Kamila Lis, Klaudia Śliwińska.

Wyszukiwarka

Nasza współpraca z KTS Enea Siarka Tarnobrzeg

kts logo

e-dziennik

e dzienniki logo blekitne

1% podatku dla HETMANA

plakatedukacja2016 page 001 1024

Hetmański Konkurs Nauk Społecznych

hkns

Samorząd

logo sejmik neww

Szkolna telewizja

HTV

35 mm historii i literatury

35 mm logo wth bgr

Modelarnia w Hetmanie

modelarnia logo1

Modelarnia Dragon

logo dragon

UKS

uks without background new

Pani Marta's English Club

logomarta

Koło chemiczne

ligand logo

Klub żeglarski

kubryk logo

Szkolna żaglówka

05