znaczek olchemAromatyczność, termochemia, teoria orbitali molekularnych, reaktywne metale z bloku s, leki na koronowirusa , żelazo oraz fluor w związkach organicznych to tematyka 67. Olimpiady Chemicznej, którą 30 czerwca zaproponował Komitet Główny na rok szkolny 2020/2021. Chemicy z Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Warszawskiej zaproponowali w tym roku niezwykle ciekawe i nietypowe zadania. W folderze dla ucznia, znajduje sie 7 obowiązkowych zadań w części A i 10  zadań dodatkowych w części B.

Hetman 1"Hetman" pozdrawia wakacyjnie!

GaszynChallengeWystarczy wejść na Facebooka, by zobaczyć tysiące nagrań ludzi robiących pompki. To akcja #GaszynChallenge. Gaszyn jest to wioska koło Wielunia. Strażacy ochotnicy z tej miejscowości wymyślili akcję z pompkami, aby pomóc chłopczykowi choremu na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). #GaszynChallenge to akcja charytatywna. Powstała w nawiązaniu do bijącej w Polsce rekordy popularności akcji #hot16challenge2. Tu zamiast rapu są pompki, przysiady, brzuszki… Wystarczy zebrać drużynę, wspólnie wykonać 10 ćwiczeń i wpłacić na wskazane konto min. 5 zł, a potem nominować następne trzy instytucje. Oczywiście (co zrozumiałe, bo chorzy nie mogą długo czekać) wszystko musi odbyć się w błyskawicznym tempie - na realizację zadania jest tylko 48 godzin. W Tarnobrzegu pompował już Urząd Miasta, Klub Tenisa Stołowego… Przyszedł czas i na HETMANA.

2e 2020v3„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.
Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,
na które warto poznać odpowiedzi”
.

26 czerwca br. na stację „Hetman”, ul. Dominikańska 5 i 7 przybyła duża grupa podróżnych. Praktycznie wszystkie miejsca zostały zajęte. W różnych zakątkach Szkoły – na nowym boisku-siłowni, na stylowym dziedzińcu, w altance, w największych salach – spotkali się hetmańscy uczniowie ze swoimi wychowawcami. Nie było jednej wspólnej uroczystości, a w maseczkowych kreacjach niektóre osoby ciężko było rozpoznać po 3 miesiącach nieobecności w murach szkolnych. Każdy jednak mógł się poczuć jak członek hetmańskiej wspólnoty. Uczniowie zdali rewelacyjnie egzamin ze zdalnego nauczania. I nie są to puste słowa czy zapewnienia władz MEN. U nas świadczą o tym wysokie wyniki klasyfikacji rocznej, ilość nagród, a przede wszystkim wyjątkowa frekwencja. W to, że Szkoła – dyrekcja i nauczyciele, zdali też ten wyjątkowy edukacyjny egzamin, chyba nikt nie wątpi. Wakacje to swoista przerwa w edukacyjnej podróży. Ale nawet w trakcie tej przerwy można szukać odpowiedzi na nurtujące życiowe pytania, przeczytać coś intrygującego, zobaczyć coś niezwykłego czy poznać ciekawych ludzi. Mamy nadzieję, że czas ten uda się wszystkim spędzić aktywnie i bezpiecznie oraz że we wrześniu spotkamy się razem w tym samym miejscu, dzieląc się bagażem wakacyjnych doświadczeń. Ruszajcie w wakacyjną podróż i wróćcie z niej szczęśliwi!

P.S. Zachęcamy Wszystkich do podzielenia się wrażeniami z czasu pandemii, w dowolnej formie np. pamiętnik, esej, zdjęcie, film, prezentacja itp.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

26 czerwca 2020 r.

Klasy 2 – godz. 9.00

Klasa 2a – p. M. Sarzyńska – nowe boisko

Klasa 2b – p. M. Ciach – altanka

Klasa 2c – p. K. Wolski – hol

Klasa 2d – p. A. Niedźwiedź – sala nr 23

Klasa 2e – p. A. Ziętek – dziedziniec budynku Dominikańska 7

Klasy 1 – godz. 10.00

Klasa 1a – p. A. Kunysz – nowe boisko

Klasa 1b – p. M. Wciseł – sala nr 23

Klasa 1c – p. B. Suska – hol

Klasa 1e – p. K. Łazowska – sala nr 24

Klasa 1f – p. G. Serwan – dziedziniec budynku Dominikańska 7

Klasa 1g – p. B. Szewerniak – altanka

Wejścia do sal nr 23 i 24 wejściem głównym do budynku

Pozostałe wejścia od zewnątrz – przez parking
i z boku budynku Dominikańska 7

Na godzinę 8.00 zapraszamy na Mszę Św. do klasztoru OO. Dominikanów.

strona.glowna22 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie Hetmańskiego Konkursu Nauk Społecznych. Przedsięwzięcie zorganizowane z inicjatywy nauczycieli wiedzy o społeczeństwie pani Marzeny Sarzyńskiej i pana Grzegorza Kobylskiego stało się świetną okazją do popularyzacji wiedzy z zakresu nauk społecznych. Ku zadowoleniu organizatorów w finałowym etapie konkursu, który był przeprowadzony online, zdecydowało się wziąć udział wielu uczniów.

Rozkład Jazdy W Hetmanie1. W poniedziałek i wtorek (22-23.06.) obowiązuje dotychczasowy plan lekcji.

2. W środę będzie zmieniony plan zajęć, ale nadal jeszcze się uczymy.

3. W czwartek (25.06.) zamiast zajęć on-line każdy z uczniów otrzyma za zadanie obejrzenie filmu, którego tytuł podamy w najbliższym czasie.

4. W piątek zapraszamy na spotkanie z Wychowawcami, podczas którego nastąpi wręczenie świadectw i nagród.Uczniowie klas drugich przychodzą na godzinę 9.00, zaś klas pierwszych na godzinę 10.00. Miejsca spotkań zostaną podane w czwartek, gdyż nie jesteśmy teraz w stanie przewidzieć pogody na piątek.

5. Wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę Św. do Klasztoru na godzinę 8.00.

UWAGA!!! – Spotkania w szkole, bądź na boisku, dziedzińcu czy też w altance, odbędą się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w związku z pandemią. Prosimy o przyjście w maseczkach oraz rękawiczkach. W wielu miejscach w szkole będą dostępne środki do dezynfekcji rąk. Dodatkowo, prosimy, by każdy przyszedł z oświadczeniem podpisanym przez Rodziców/prawnych opiekunów. Jeśli ktoś ma obawy związane z ewentualnym zarażeniem, to oczywiście nie musi być obecny w piątek. Taka osoba może umówić się osobiście na odebranie świadectwa. Poniżej zamieszczamy treść oświadczenia.