IMG 0887Luty jest miesiącem wyjątkowym pod względem odwiedzin naszym absolwentów. Uczniowie, którzy ukończyli Hetmana nie zapominają o swojej szkolnej przeszłości i nieustannie odwiedzają mury placówki, aby porozmawiać z nauczycielami i podzielić się swoimi doświadczeniami ze studenckiego bądź zawodowego życia.

Przykładem takiej wizyty jest spotkanie z Arturem Machajem- lekarzem radiologiem. Dzięki niemu młodzież miała okazję poznać tajniki pracy lekarza oraz wyzwania jakie czekają na osoby ubiegające się o dostanie na studia medyczne. Dodatkowo Artur prześledził i przeanalizował swoją ścieżkę kariery zawodowej. Takie przedsięwzięcia, dają uczniom możliwość dostosowania się do potrzeb wymagającego rynku pracy i poznania zasad obowiązujących podczas procesu rekrutacji.

Ponadto Hetmana odwiedził także Sebastian Wojtysiak- doktor chemii i nauczyciel matematyki w jednej z warszawskich szkół, który poprowadził zajęcia w ramach przyrody i geografii na temat globalnego ocieplenia. Absolwent jest aktywistą i członkiem organizacji pozarządowych, realizujących założenia dążące do ochrony klimatu. Celem wspomnianych zajęć było uświadomienie młodzieży konieczności ochrony klimatu i działań zmierzających do zwiększenia świadomości oraz dbania o środowisko naturalne. Sebastian przestawił również  skutki globalnego ocieplenia, które mogą być bardziej dotkliwe niż wskazywały wcześniejsze prognozy.

Dziękujemy naszym gościom za te wzbogacające wizyty i cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na waszą sympatię i dobrą pamięć, która przekłada się na takie owocne spotkania.