2Nikt nie wie, kiedy to się zaczęło. Może od kilku kamieni i dołków w piasku? Może od kości walających się po jaskini, które homo sapiens w ponury wieczór ponacinał i użył do zabawy z innymi członkami nudzącego się plemienia? Najstarsze odnalezione gry mają kilka tysięcy lat. Tak jak egipski senet, w który grywali Ramzes III i Nefertari, gra, którą zajmowano się, czekając w kolejce do golarza, w tawernie czy przy domowym stole. Nikomu do dziś nie udało się ustalić jej zasad, a jednak jej liczne przedstawienia na starożytnych malowidłach i zestawy odnajdowane w grobowcach potwierdzają nasze odwieczne zamiłowanie do gier. Także Hetmaniacy wykazali podczas poniedziałkowej lekcji wychowawczej swoje zainteresowanie tym rodzajem rozrywki i z inicjatywy Sejmiku Uczniowskiego wzięli udział w przygodzie polegającej na obcowaniu ze sobą i przeżywania ciekawych emocji.

Uczniowie zebrani na holu mieli okazję sprawdzić się rywalizacji w różnych grach m.in. w twistera, szachy, scrubble, jendze oraz innowacyjnej grze strategicznej „Wrzesień ‘39”. Wszyscy bawili się fantastycznie dlatego mamy nadzieję, że w przyszłości będzie więcej podobnych dni tematycznych. I choć dziś, w czasach smartfonów, komputerów i konsoli, wydawać by się mogło, że nie ma nic bardziej archaicznego niż gra planszowa to ich popularność w Hetmanie udowodniła, że cieszą się one ogromnym zamiłowaniem wśród młodzieży.