525 lutego o godzinie 12.00 odbyły się w Hetmanie eliminacje szkolne konkursu „Wybieram Wybory”, w których wzięła udział uczennica klasy 1a Anna Paczocha. W trakcie zmagań młoda adeptka w obecności komisji musiała zmierzyć się z testem składającym się z 25 pytań, które swoim zakresem obejmowały wszystkie działy Kodeksy wyborczego. IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory” poświęcona jest ogólnej wiedzy dotyczącej prawa wyborczego. Konkurs organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze jest skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych a jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego oraz propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Trzymamy kciuki za Anię i życzymy jej awansu do kolejnego etapu konkursu.