Ala OddechTym, czego najbardziej nam potrzeba w trudnym dla wszystkich okresie pandemii, jest spokój. Jak jednak go osiągnąć? Jak oswoić lęk? Tu pomocą może służyć sztuka, która ma - jak twierdził Alfred de Musset - magiczną moc przemieniania łez w perły. Swoim emocjom z okresu izolacji przyjrzeli się uczniowie klasy 1a i w ramach pracy domowej z języka polskiego stworzyli nadzwyczaj ciekawe prace plastyczne z tego, co mieli pod ręką w swoich domowych zaciszach. Jeśli sztuka łączy chwilę z wiecznością, to śmiało mogę powiedzieć, że młodym artystom udało się co najmniej tej wieczności dotknąć. Brawo!

Poniżej prezentujemy efekty pracy twórczej uczniów klasy 1a - „koronarzeźby” i „koronainstalacje”. Zapraszamy do naszej galerii sztuki.