Dzień BliźniakaW hetmańskim szkolnym kalendarzu pełno jest wydarzeń i tematycznych dni. Niestety nie jest nam teraz dane, by przeżywać je wspólnie w szkole. Wczoraj przypadał III Szkolny Dzień Bliźniaka. Jego poprzednie edycje obfitowały w przebieranki, szukanie podobieństw i dużo radości. By dać namiastkę zabawy sobie i innym, klasa 1 g wraz z wychowawczynią wybrała się na wirtualne poszukiwania bliźniaków. Kierowaliśmy się nie tylko genetyką, lecz i fizycznym podobieństwem, zainteresowaniami czy wspólną branżą. Efekty zamieszczaliśmy na Classroomie, więc mierzyliśmy się dodatkowo z kolejnym wyzwaniem. Na koniec nastąpiła selekcja i zdjęcia wybrańców znalazły się wczoraj w Galerii Bliźniaków. Zapraszamy do jej obejrzenia! (BSz)

CEOTegoroczny Dzień Ziemi nie wyglądał tak, jak się go spodziewaliśmy. Przez panującą pandemię wiele z hetmańskich dni tematycznych nie odbyło się, ale uczniowie klas pierwszych, pod opieką pani Sylwii Wychowaniak, stwierdzili że ten szczególny dzień musi się odbyć. Zwłaszcza ze względu na nasz wyjątkowy rok, bowiem w tym roku Hetmaniacy są dalEKOwzroczni. Widzimy jak nasza planeta cierpi i chcemy działać w tym kierunku a także uświadamiać ludzi. Z tego powodu klasa 1F wzięła udział w Wirtualnym Festiwalu z okazji Dnia Ziemi organizowanym przez CEO.

dzien ziemiHeal the world
Make it a better place
For you and for me
And the entire human race
There are people dying
If you care enough for the living
Make it a better place
For you and for me

Fragment piosenki Michaela Jacksona „Heal the World”

Przygotowując w lutym tę piosenkę na obchody Dnia Ziemi, w ramach zajęć szkolnego chóru Vox Hetmaniae, nie mogliśmy przypuszczać, że inaczej potoczą się losy jej premierowego wykonania. Posłuchajcie zatem tego utworu w oryginalnym wykonaniu Michaela Jacksona. Jeszcze dwa miesiące temu nikt nie sądził, że słowa artysty trzeba będzie na nowo odczytać, i to w sensie jak najbardziej dosłownym. Pandemia COVID - 19 stanowi obecnie globalne wyzwanie, nie tylko dla służb medycznych całego świata, ale także dla każdego człowieka.

dzien jezykaWiększości z nas luty kojarzy się z przede wszystkim z walentynkami oraz czasem zabaw karnawałowych. Mało kto jednak wie, że to właśnie 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Polskiego. Ten dzień przypomina nam o roli i miejscu mowy ojczystej w życiu każdego Polaka i o tym, że powinniśmy dbać o jej poprawność, uczyć się nowych słów oraz ich znaczeń. To właśnie poprzez język budujemy swoją tożsamość, szukając odpowiedzi na pytanie, kim jesteśmy.

Studniówka2020Piękni, młodzi i wyjątkowi, niektórzy wręcz nie do rozpoznania w przepięknych sukniach, eleganckich garniturach - tak zaprezentowali się maturzyści Hetmana na swojej studniówce, która odbyła się w sobotni wieczór, 15 lutego br., w Dworze Dwikozy. Niezwykły układ taneczny poloneza połączonego z walcem angielskim, dostojne przejścia, po liniach krętych i prostych, tworzenie spirali, węży, magicznych kręgów, rozdzielanie się i łączenie par, mijanki w tunelach, obroty… zachwyciły wszystkich obserwatorów tej niecodziennej uroczystości. Takie nadzwyczajne wykonanie to efekt długich ćwiczeń, połączonych z cierpliwością i pomysłowością tancerzy, a przede wszystkim szkolnej Pani Choreograf. Mamy nadzieję, że ta perfekcja i niezwykłość jest też dla naszej młodzieży zapowiedzią dalszych sukcesów w życiu. Zdjęcia można obejrzeć na stronach Echa Dnia, choć one i tak w pełni nie oddadzą tej magicznej studniówkowej aury.