21361989 1326540297456280 2136100918 oDzisiaj, 4 września, w każdej szkole zabrzmiał pierwszy dzwonek, który obwieścił rozpoczęcie roku szkolnego. Dla naszych gimnazjalistów tegoroczny powrót w mury Hetmana zaczął się dość nietypowo, wyjazdem na obóz językowo – szkoleniowy EuroWeek. W niedzielę, 3 września, wszyscy zwarci i gotowi, z uśmiechami na twarzach, wyruszyliśmy w podróż po wiedzę do Międzygórza, miasteczka położonego w malowniczym paśmie Gór Stołowych.

Jest to już piąty wyjazd naszych uczniów w okolice Kotliny Kłodzkiej, gdzie doskonalą znajomość i praktyczne posługiwanie się językiem angielskim. Na tegorocznym obozie przywitali nas młodzi wolontariusze z Azerbejdżanu, Ugandy, Meksyku, Turcji, Filipin, Indii oraz Łotwy. Oprócz naszej szkoły, w projekcie biorą udział również inne gimnazja z różnych części Polski (Dobrodzień, Barcin, Chodzież i Radostowo). Integracja młodzieży rozpoczęła się tańcami: duński, oreo, belgijski oraz Titanic. Zdążyliśmy zwiedzić także najbliższą okolicę i zobaczyć miejscowe atrakcje turystyczne. W planach mamy wycieczkę na Marię Śnieżną oraz różne formy aktywności proponowane przez wolontariuszy. Dalszą relację przekażemy po powrocie do szkoły!

                                                                    Uczniowie i wychowawczynie

EuroWeekUczniowie I Społecznego Gimnazjum wraz z wychowawcami w dniach 25 – 29 października 2015 r. uczestniczyli w specjalistycznym obozie szkoleniowym „EuroWeek – Szkoła Liderów” w Międzygórzu, w ramach Europejskiego Forum Młodzieży.

 

 

euroweek 2Uczniowie I Społecznego Gimnazjum wraz z wychowawcami w dniach 15 – 19 listopada 2014 r. uczestniczyli w specjalistycznym obozie szkoleniowym „EuroWeek – Szkoła Liderów” w Długopolu Dolnym w ramach Europejskiego Forum Młodzieży. Mogli tam poszerzać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności, które pozwolą im aktywnie włączyć się w życie społeczne i zawodowe Europy, a nawet świata. Podczas pobytu posługiwali się przede wszystkim językiem angielskim. Intensywnie poznawali różne kultury światowe, w tym poszczególne kraje Unii Europejskiej, jak również uzyskali wiele przydatnych informacji nt. programu Erasmus+ oraz wolontariatu. Mogli ponadto przygotować się do uczestnictwa w konferencji prasowej, debacie oksfordzkiej. Młodzi ludzie pracowali w różnych grupach (z uczniami z innych szkół), dokonywali prezentacji siebie oraz opracowanych materiałów.

Nasi uczniowie poza tym mieli okazję podziwiać uroki Kotliny Kłodzkiej, a w drodze powrotnej odwiedzili również piękny Wrocław (Panoramę Racławicką i ZOO). Większość jednak żałowała, że wyjazd był zbyt krótki…

euroweek 2 2

euroweek 1 Euro Week

W dniach 4 – 8 lutego 2013 uczniowie klasy 3 gimnazjum, pod opieką p. Elżbiety Chabel oraz p. Marty Wciseł, wzięli udział w obozie szkoleniowym Euro Week – Szkoła Liderów.

Program Euro Week – Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.