Stormy oceanWystawa Dawida Tepera, ucznia klasy 2a, pt. „Portrety” była zaplanowana na początek kwietnia, jednak siłą rzeczy jego fotografie nie mogły zawisnąć teraz w szkole, w naszej korytarzowej galerii, obok sali 22. Wystawa więc, tak jak nasze lekcje, musiała przenieść się do internetu. Poza czasem poświęconym szkole i nauce, Dawid gra na gitarze, w wolnych chwilach jeździ na longboardzie, interesuje się filmem, ale to fotografia jest jedną z najważniejszych jego pasji. Jak sam mówi, inspiracje czerpie z filmów oraz prac innych fotografów, co pozwala mu w sposób niejako syntetyczny na tworzenie unikalnych projektów.

Poniższy wybór zdjęć to głównie portrety, którym w pewnym sensie blisko do tego, co Henri Cartier-Bresson opisałby jako „decisive moment” albo „moment kluczowy”, tym razem w uchwyceniu emocji portretowanej osoby. A opisując swoja pracę, Dawid mówi tak:

„Jeżeli miałbym powiedzieć, kim jestem, najłatwiej będzie powiedzieć: fotografem-rzemieślnikiem. Na co dzień raczej staram się nie wyróżniać na tle rówieśników, natomiast podczas sesji wyłączam się kompletnie z życia codziennego i mogę być sobą. Tak, jak stolarz skupia się obrabiając drewno, tak fotograf przechodzi do swojego świata z aparatem. Fotografia pomaga zobaczyć to, czego nie widzimy w naszym szybkim życiu, kiedy jesteśmy przejęci tylko szkołą czy pracą. Daje wolność, której wszyscy potrzebujemy (zwłaszcza w tak trudnym okresie). Swobodnie mogę decydować jakiego światła użyję czy jaką pozę przyjmie modelka. A dlaczego rzemieślnikiem? Kowal tworzy własne dzieła od podstaw, a fotograf zaczyna od planowania zdjęć aż po obróbkę i wysłanie ich klientowi. W sztuce cenię prostotę i minimalizm. Uwielbiam, gdy znajduję czas, aby na chwilę się zatrzymać, popatrzeć na świat i poszukać w nim czegoś niesamowitego. Ludzie w dzisiejszych czasach mają wystarczająco przekombinowane życia, dlatego powinniśmy znaleźć dla siebie odskocznię w sztuce, gdzie bardzo często mniej znaczy więcej”.

Gratulujemy pasji i mamy nadzieję zobaczyć jeszcze więcej zdjęć autorstwa Dawida w przyszłości. A już teraz jego prace można zobaczyć na IG: @ladnarzeczywistosc i na stronie ladnarzeczywistosc.myportfolio.com.

Between light and shadow..jpg Disorder.jpg Freckles.jpg I'm not photogenic.jpg It can't always be hidden.jpg Searching for the light.jpg Shape of love.jpg Stormy ocean.jpg The flower in your hair always looks good.jpg The warmer half of face.jpg There is always something interesting in the eyes.jpg