20171202 101508W sobotę, 2 grudnia, w siedzibie Sądu Okręgowego w Rzeszowie, odbył się finał konkursu krasomówczego „Audiatur et altera pars” – „Niech będzie wysłuchana i druga strona”, organizowanego przez Okręgową Radę Adwokacką. Do stolicy Podkarpacia przyjechali najlepsi krasomówcy, laureaci eliminacji regionalnych. Naszą szkołę reprezentowali maturzyści: Katarzyna Jaworska (3c) i Wiktor Wasiuta (3b). Tym razem uczestnicy konkursu mieli za zadanie zapoznać się z materiałem filmowym (fragmenty filmu „Everest” o tragicznej w skutkach ekspedycji  na Mount Everest jaka miała miejsce w 1996 roku, podczas której zginęło ośmiu uczestników) a następnie przygotować linię argumentacyjną obrony lub oskarżenia organizatorów wyprawy, czyli pracowników firm Adventure Consultants i Mouintain Madness.

05521 kwietnia w „Hetmanie” przebiegał pod znakiem Temidy. W piątkowe wczesne popołudnie do oratorskich potyczek stanęło dziesięcioro śmiałków w ramach konkursu krasomówczego zorganizowanego w trzech wybranych szkołach Podkarpacia (Przemyśl, Sanok, Tarnobrzeg) przez Okręgową Radę Adwokacką w Rzeszowie. Uczestnicy potyczek mieli za zadanie zapoznać się z materiałem filmowym (fragmenty filmu „Bogowie” o kardiochirurgu, prof. Zbigniewie Relidze), a następnie przygotować linię argumentacyjną obrony lub oskarżenia lekarza w sprawie ratowania życia nieuleczalnie chorej dziewczynki.

Dyrekcja Zespołu Szkół Społecznych nr 1 w Tarnobrzegu zaprasza

uczniów i rodziców

21 kwietnia (piątek) na godz. 14 do sali nr 23

na finał konkursu krasomówczego "Audiatur et altera pars"

(Niech będzie wysłuchana i druga strona),

podczas którego zmierzą się ze sobą zwolennicy i przeciwnicy profesora Zbigniewa Religi.

W swych wystąpieniach będą bronić lub potępiać jego postępowanie w szczególnej sprawie ratowania ludzkiego życia.

Uczestnikom życzymy powodzenia, a widzom niezapomnianych wrażeń. Niech zwycięży najlepszy!

21 kwietnia 2017 r. odbędzie się w naszej szkole konkurs krasomówczy pn. "Audiatur et altera pars", którego inicjatorem jest Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie. Takie konkursy będą również miały miejsce w wybranych szkołach w Rzeszowie, Krośnie i Przemyślu.

Do udział w konkursie zgłosiło się 10 uczniów klas drugich liceum. Zapoznali się już z Regulaminem konkursu i dostępnymi materiałami dotyczącymi filmu "Bogowie". Kolejnym zadaniem jest przygotowanie dwóch wypowiedzi, z których jedna będzie bronić postępowania głównego bohatera doktora Zbigniewa Religi, lansując tezę, że postąpił słusznie decydując się na operację nieuleczalnie chorej dziewczynki, druga zaś z wypowiedzi będzie go potępiać, akcentując, że jego postępowanie było niesłuszne.

Życzymy naszym uczniom pięknych i trafnych wypowiedzi, "aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa".

pobraneOkręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie zaprasza uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie krasomówczym pod nazwą „Audiatur et altera pars” organizowanym pod patronatem i przy współudziale ORA w Rzeszowie. Konkurs polega przygotowaniu 5 minutowej wypowiedzi oskarżyciela lub obrońcy w danej sprawie i kierowany jest do uczniów klas drugich LO. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, który znajduje się na stronie www.ora.rzeszow.pl

Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka polskiego.