KTS HodoninKTS Enea Siarka Tarnobrzeg w miniony czwartek podejmował u siebie czeski zespół, SKST Stavoimpex Hodonin. Tarnobrzeżanki pewnie pokonały rywalki 3:1 i przypieczętowały awans do półfinału Ligi Mistrzyń. Sam mecz obfitował w długie wymiany, piękne zagrania czy spektakularne obrony. Tarnobrzeski zespół spisał się na miarę oczekiwań, lecz Hodonin napsuł nam trochę krwi, w szczególności świetna Natalia Partyka.  

KTS02.2020.jpg2Zapraszamy na mecz drużyny KTS Enea Siarka, która dzisiejszego wieczoru (13 lutego), o godz. 18, na hali MOSiR, zmierzy się z czeską drużyną SKTS Stavoimpex Hodonin. Będzie to drugi mecz z tą drużyną o awans do półfinału Ligi Mistrzyń (poprzedni wygrany w Czechach 3:2).

Jak to w życiu bywa, porażki mieszają się ze zwycięstwami. Tak też łzy szczęścia i smutku można ostatnio było widzieć na twarzach naszych tenisistek i ich trenera. Polska drużyna tenisa, trenowana przez Zbigniewa Nęcka, uzyskała awans na XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Tokio na przełomie lipca i sierpnia 2020 roku. Kolejny powód do świętowania to przyznanie w 60 Plebiscycie Sportowym Nowin tytułu najlepszej zawodniczki dla Li Qian oraz najlepszego trenera dla Zbigniewa Nęcka. Przegrany jednak ostatnio mecz z KU AZS UE Wrocław (0:3) przełamał dobrą passę drużyny. Nie może więc zabraknąć dziś na meczu hetmańskiego dopingu, zwłaszcza pod nieobecność dwóch zawodniczek, Li Qian i Gu Ruochen, które z powodu epidemii koronawirusa nie mogły wyjechać z Chin.

Transmisję meczu będzie prowadzić TVP Sport.

KTS WęgryW miniony czwartek odbył się grupowy mecz Ligi Mistrzyń w tenisie stołowym. KTS Enea Siarka Tarnobrzeg podejmował u siebie węgierski zespół, Budaörsi. Jak zwykle spotkanie poprowadziła (i dołożyła wszelkich starań, by przebiegało bezkolizyjnie) wspaniała ekipa z „Hetmana” (Antoni Roman, Aleksandra Ciżyńska, Piotr Paradowski, Batosz Prysak, Bartosz Bereski, Błażej Kwaśnik, Wiktoria Ziarko, Filip Baran, Justyna Kosior oraz wierni kibice na trybunach). Wydarzenie uświetnił także występ szkolnego chóru pod wodzą p. Joanny Szpyt, który wspaniale wykonał „Mazurka Dąbrowskiego”. Piękną dokumentację fotograficzną z tego wydarzenia stworzyli panowie Grzegorz Serwan oraz Adam Kunysz.

pobraneW najbliższy czwartek, 28 listopada, o godzinie 18:00 w hali MOSiR odbędzie się ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń - KTS Enea Siarka Tarnobrzeg podejmować będzie u siebie węgierski zespół Budaörsi 2I SCTarnobrzeski zespół w pierwszym, wyjazdowym pojedynku pokonał węgierski team 3:1, więc przy własnej publiczności i - oczywiście - dopingu hetmańskich kibiców można liczyć na gładkie drugie zwycięstwo. Spotkanie nie zapowiada się nadmiernie nerwowo, ponieważ KTS, triumfator ubiegłorocznej Ligi Mistrzyń, już zapewnił sobie (z pierwszego miejsca w grupie) wejście do ćwierćfinału LM. Warto jednak spotkać się, wspólnie pośpiewać, podopingować zawodniczki do pięknej walki i w ten sposób wyrazić radość oraz dumę, że w Tarnobrzegu mamy absolutnie nadzwyczajny, na światowym poziomie kobiecy zespół tenisa stołowego!

214W minione, piątkowe popołudnie KTS Enea Siarka Tarnobrzeg zadebiutował w nowym sezonie Ligi Mistrzyń. Podejmował u siebie francuski zespół, Metz TT; wyjątkowo nie w hali MOSiR-u, a w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Ostatecznie nie przeszkodziło to zespołowi z Tarnobrzega w wygraniu meczu, aż 3:0, oddając rywalkom zaledwie jednego seta. Kibice nie zawiedli i po raz kolejny dali pokaz tarnobrzeskiej "siły". W spotkaniu debiutowała także amerykańska zawodniczka, Wu Yue, która została sprowadzona z austriackiego Linz, i zapewne wielu pamięta, ile napsuła krwi kibicom oraz zespołowi KTS w ostatnim sezonie. Teraz będzie kolejnym silnym ogniwem w zespole.